پلی اتیلن دستی سیستم های لوله کشی آب شهری


پلی اتیلن دستی سیستم های لوله کشی درست برای برنامه های کاربردی آب شهری:بررسی اجمالی لوله کشی سیستم PE:از زمان کشف آن در سال 1933، پلی اتیلن (PE) برای تبدیل شدن به یکی از پر استفاده ترین و شناخته شده مواد گرمانرم در جهان رشد کرده است. رزین های PE مدرن امروز بسیار سخت برای برنامه های کاربردی مانند گاز امتیاز فشار، آب بازیافتی، سیستم آب بهداشتی و آشامیدنی، سیستم های انرژی پایدار، غشاء محل های دفن زباله، مخازن سوخت خودرو و دیگر برنامه های کاربردی در نظر گرفته می شوند
برخی از مزایای خاص از لوله PE :
• چرخه عمر و هزینه ساخت و ساز پس انداز - برای برنامه شهری، چرخه زندگی و ساخت و ساز هزینه لوله PE می تواند به طور قابل توجهی کمتر از سایر مواد و لوله ها باشد
• نشت رایگان، اتصالات کاملا محدود همجوشی گرما PE پیوستن به اشکال مفاصل نشت رایگان است که به عنوان قوی به عنوان، یا قوی تر از، لوله خود هستند. برای کاربردهای شهری، مفاصل ذوب از بین بردن نقاط نشت بالقوه است.
• مزایای ساخت و ساز  لوله PE  ترکیبی از وزن سبک، انعطاف پذیری و بدون نشت، مفاصل محدود، اجازه روش نصب منحصر به فرد و مقرون به صرفه است که عملی با مواد جایگزین نیست.
• دوام - نصب و راه اندازی لوله های PE مقرون به صرفه هستند و دارای مزایای طولانی می باشند مدت هزینه به علت خواص فیزیکی لوله، اتصالات نشت آزاد و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری.
اندازه، مشخصات، اعتبار فشار لوله  استاندارد قطر لوله های PE  ½ "از 65" است. مشخصات استاندارد برای لوله PE اجازه می دهد که لوله ساخته شده به یکی از دو کنترل در داخل قطر به خارج کنترل می شود. سیستم در داخل قطر برای اندازه های کوچک که با استفاده از اتصالات نوع درج و یا با فشرده سازی اتصالات مکانیکی خاص طراحی شده برای لوله SIDRاستفاده می شود. سیستم های قطر خارج برای استفاده با همجوشی و یا با اتصالات که نیاز به قطر خارج قابل پیش بینی هستند. استفاده می شوند.
یک استاندارد در داخل کنوانسیون اندازه قطر، SIDR، بر اساس اندازه لوله برنامه 40 سری آهن (IPS) وجود دارد. چهار سیستم   اندازه قطر خارجی استاندارد وجود دارد: 1- آهن لوله به اندازه (IPS) لوله2-  افت اندازه لوله چدن3- اندازه لوله مس 4-(CTS)  سازمان بین المللی استاندارد (ISO 161/1) لوله
اعتبار استاندارد تحت فشار برای آب
علامت گذاری لوله:
ASTM، AWWA، NSF و CSA استانداردهایی هستند که نیاز است  بر روی لوله وجود داشته باشد در فواصل منظم به طور کلی کمتر از هر 5 فوت نشانه گذاری انجام شود و حداقل موارد زیر باید رعایت شوند:
• اسمی لوله و یا اندازه لوله به عنوان مثال، 1 اینچ)• نوع مواد که لوله PE از آن ساخته شده است (به عنوان مثال، PE 4710). • نسبت ابعاد لوله و یا لوله و یا فشار لوله و یا کلاس های تحت فشار برای آب 73 ° F، یا هر دو. • استانداردی که  برای لوله در نظر گرفته شده است و تست شده است. • نام سازنده یا علامت تجاری. • محل تولید و رکورد تولید برنامه نویسی زمان و • مهر و موم و یا علامتی که از آژانس صدور گواهینامه است که تعیین مناسب بودن لوله برای خدمات آب قابل شرب را نشان می دهد.

 همه لوازم و اتصالات اتصال برای استفاده لوله PE خدمات آب باید به وضوح با نام تولید کننده و یا علامت تجاری و اندازه اسمی لوله باشد که برای آنها طراحی شده اند مشخص شده باشد. علاوه بر این، مهر و موم و یا علامت از آژانس است که گواهی انطباق NSF-61 از مواد مناسب برای و مناسب بودن آن برای خدمات آب آشامیدنی باید قابل مشاهده باشد
ایمنی فلاشینگ و ضد عفونی
هنگامی که خط لوله آب نصب شده و یا تعمیر در زمین شناخته شده با هیدروکربن آلوده شوند، ملاحظات خاص اعمال می شود نگرانی در مورد نفوذ هیدروکربن های از جمله یک بیانیه نفوذ در همه استانداردهای لوله آن از جمله استاندارد برای PE (C901-07 و C906-07)، پی وی سی (C900-07 و C905- 97)، فولاد (C200-05) پرداخته شده است ، چدن نشکن (C110-03)، و دیگران.
برای گازهای هیدروکربن و آلودگی نسبتا جمع و جور و کمتر از پنجاه متر طول می باشد. اگر با آلودگی خاک مواجه می شوند، انجام یکی از موارد زیر:
• صدای فراگیر لوله با خاک پاک خوبی از کلاس  I  یا  طبقه II مواد اجازه می دهد تا هیدروکربن که ممکن است بر دیوار لوله بنشیند به اسراف به اتمسفر و در محفظه ای از خاک اطراف تماس پیدا کند.. دستورالعمل US EPA استفاده مجدد از کاوش های باستان شناسی هیدروکربن آلوده خاک در پاکت ملافه و یا مواد سطحی را ممنوع کرده است. • آستین لوله در مناطقی که آلودگی هیدروکربن فعال شناخته شده است وجود داشته باشد. • مسیردهی مجدد لوله در اطراف ستون آلوده.
 این وضعیت هیدروکربن های پلی اتیلن را پایین نمی آورد اما می تواند از طریق دیواره لوله PE در مناطق با آلودگی وسیع پراکنده می کنند.تماس بیرونی اتصالات جداره ممکن است روی اتصالات لب به لب تاثیر می گذارد. بنابراین، بعد ازاینکه  لوله های PE به به شدت به خاک آلوده شده است ترجیح داده می شود اگر در معرض اتصالات مکانیکی  قرار بگیرد ممکن است هشدارها کلی و عملی این مسئولیت  بر عهده کاربرباشد و باید  ازاین کتابچه راهنمای کاربر استفاده کند و شیوه های سالم را دنبال کند. به دست آوردن اطلاعات  خاص و مشورت با تامین کنندگان تجهیزات، مقامات با صلاحیت از موارد مورد نیازقابل اجراست .
دست زدن به لوله و اتصالات باید طوری باشد که  کامیونی که در سطح زمین پارک شده است ترمز دستی را  تنظیم کرده باشد و باید باد چرخ ها تنظیم شده باشد. ترجیح داده می شود که کامیون می شود خاموش باشد. محل راننده باید در تمام زمان ها شناخته شده باشد.
هشدارها اداره عمومی:
  اپراتور تجهیزات باید در مجاورت یک کامیون در حال تخلیه مجاز قرار گرفته باشد. همه باید به خوبی از منطقه تخلیه دور بمانند.  توجه داشته باشیم که وقتی که لوله های پلی اتیلن در منطقه مرطوب بسیار لغزنده قرار گرفته اند استفاده از احتیاط در همه زمان ها، به ویژه در آب و هوای بارانی و یا برفی واجب است.
 هنگامی که در خارج لوله سیاه در معرض نور خورشید گرمای ذخیره شده  ممکن است  باعث داغی شود همیشه قبل از دست زدن به لوله ای که در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته است رعایت احتیاط مهم است و اسفاده از دستکش الزامی است.
توصیه های تجهیزات جابجایی قدرت عمومی به طور کلی  برای رسیدگی به لوله های بزرگتر از 8 "در قطر و نصب تجهیزات قدرت شامل لیفتراک، جمع گیلاس، لودر جلویی و جرثقیل استفاده می شود. نیاز به طول بیش از حد، وزن بالا و یا شرایط سایت ناهموار می تواند مورد استفاده باشد . قطعات متعدد از بلند کردن تجهیزات. اپراتورها با تجربه تنها مجاز به استفاده از تجهیزات برق برای بلند کردن لوله های شل اتومبیل های راه آهن با شرط طرف است،در این مواقع حداقل بالابر 15 متری مورد نیاز است. برای بلند کردن لوله روی کامیون با ریل جانبی، حداقل 11  پا آسانسور لازم است.
در منطقه ی عملیاتی فضای عملیاتی  باید واضح و روشن بوده و کارگران و موانع و باید یک خط از دید روشن را برای اپراتور ارائه دهد. علامت گذاری به عنوان فعال منطقه ی عملیاتی  بر ای هشدار دیگر کارگران که تجهیزات بالابری استفاده می کنند ضروری است.
 همه تجهیزات به طور خاص برای بلند کردن اجسام طراحی خواهد شد ، ظرفیت بلند کردن امن مشخص شده است. لیفتراک ها و کامیون ها مستلزم رعایت تعدادی از استانداردهای OSHA  هستند، ایمنی لیفتراک مسئولیت اپراتور است
. روش های ویژه ای برای دست زدن به لوله PE  وجود دارد:
• بررسی چنگال برای لبه های ناهموار ممکن و یا پلیسه. اگر چنگال ها آسیب دیده باشند، آنها را با یک پوشش و محافظ مناسب برای جلوگیری از درآوردن لوله پوشش حفظ می کنیم؛ • با استفاده از چنگال در وسیع ترین حالت ممکن اینکار را انجام می دهیم. •  مرکز چنگال بلند همیشه در مرکز لوله قرار می گیرد. • همیشه به آرامی چنگال را وارد لوله کنید. هرگز حرکت تند و سریع اینکار را نکنید. • شیب پشت بار تنها برای ایجاد ثبات در بار به اندازه کافی است• ممکن است هنگام حرکت لوله را از یک موقعیت به موقعیت دیگر،  لوله به زمین کشیده و یا خراشی به کناره زمین داشته باشد که باید دقت دشود.
 . به طور معمول، لودر جلویی استفاده می شود را برداشته می شود و حرکت لوله قطر بزرگ.انجام می گیرد .برای جرثقیل موبایل برای بلند کردن لوله از بالای سر برخی از امکانات مورد نیاز دارد که باید رعایت شود. تعیین محل انسداد سربار مانند سیم و درختان و حفظ حداقل 10 فوت برای ترخیص کالا در تمام زمانها مورد نیاز است که باید رعایت شود از قرار دادن موانع در سنگر، گودال متر یا طاق نیز باید اجتناب شود.
بازرسی تجهیزات برای آسیب.:
در مناطقی که به عنوان مسیر برای سفر استفاده می شود از نوسان لوله و اتصالات  باید خودداری شود. کار جرثقیل در سرعت ثابت اهمیت دارد. اجتناب از پرش و حرکت ناگهانی.بسیار مهم است که  اغلب به عنوان جرثقیل اداره می شود. قلاب در قسمت زیرین سطل استفاده می شود و برای بلند کردن لوله های حمل و نقل مورد نیاز است.
استفاده از backhoes شایع است چرا که آنها تقریبا همیشه در دسترس هستند. همان اقدامات احتیاطی مورد استفاده برای جرثقیل باید به دنبال آن برای اطمینان از عملکرد ایمن آنها انجام شود. لوازم جانبی سیستم های انتقال مواد لوله زنجیر، کابل فولادی، طناب سیم، و قلاب باید به طور مستقیم در لوله های پلی اتیلن و یا اتصالات استفاده می شوند. تسمه شبکه خطوط باند توزیع برای بلند کردن بار بیش از یک منطقه بزرگ و جلوگیری از بارگذاری نقطه و یا درآوردن لوله.به کار می رود و می توان آنها را به عنوان آویز گردن و یا با میله پخش استفاده کرد. آویز گردن برای جلوگیری از بلند کردن لوله و اتصالات با میله پخش با طول بلند لوله ذوب شده توصیه می شود. طناب نایلون طناب نایلون ضخیم نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای بلند لوله. این فراهم می کند پشتیبانی شبیه به تسمه. طناب نایلون را می توان به عنوان آویز گردن و یا با میله پخش استفاده می شود برای بلند لوله از انبرک  مخصوص لوله طراحی شده را می توان مورد استفاده می شود

سطح شیب دار:
 سطح شیب دار می تواند برای کاهش قطر لوله کوچکتر مورد استفاده قرار گیرد  سطح شیب دار نیاز به اپراتور برای ایستادن به سمت درست دارد . برای جلوگیری از از دست دادن کنترل در طی عمل کاهش مراقبت باید اعمال شود الزاما ظرفیت بلند کردن اجسام از یک زنجیر یا طناب با توجه به عوامل مختلفی از جمله نوع زنجیر یا طناب، تعیین نوع اتصال تعیین  می شود، و چگونگی اتصالات به آنها مهم است به طور معمول، لوازم جانبی باید حداقل 1.5 برابر وزن سنگین ترین بار باشد. زاویه بین هر پا از زنجیر یا طناب باید از 45 درجه تجاوز نکند. اجتناب از پیچ خوردگی یا پیچش هر بخشی از لوازم جانبی برای بلند کردن اجسام مهم است دستورالعمل ها برای پالت فایل های غیرتریلر باید با سطح قبل از تسمه یا باند برداشته و سیم پیچ های تخلیه چک شود.  هرگز در  پشت سریا زیر یا اطراف بار در حال تخلیه  نباشید.
راهنمایی هایی برای راست تخلیه طولa بسته های نرم افزاری با تریلر تخت تخت:
بررسی کنید که بار تا قبل از خارج کردن تسمه نایلونامنیت بار در داخل  تریلر چگونه بوده است. به هنگام صاف کردن بارهای منتقل شده قبل از تخلیه احتیاط کنید.
بسته های نرم افزاری باید با کامیون چنگال یا جرثقیل مجهز به میله پخش با حداقل سه تسمه هنگام تخلیه متصل شوند. اگر بسته نرم افزاری به روی هم چیده و به صورت جداگانه بسته به کامیون وصل است، خالی کردن بسته فله در یک زمان از بالا. اهمیت دارد حذف تنها تسمه بیش از بسته شدن تخلیه ضرورت دارد. گروههای فولاد مورد استفاده در بسته نرم افزاری باید حذف نشود تا زمانی که بسته نرم افزاری به منطقه ذخیره سازی انتقال داده شده و این شیوه ای پایدار و امن است.
بارهای با استفاده از نوار بسته نوار را بررسی کنید که تمام گروههای فولاد در محل هستند قبل از خارج کردن تسمه نایلون امنیت بار به تریلر مهم است خالی کردن لوله با کامیون چنگال، جرثقیل مجهز به تسمه وب، و یا جرثقیل مجهز به میله پخش با تسمه وب اهمیت دارد.
اگر یک کامیون و چنگال استفاده می شود، باید چنگال طول کافی برای خیال راحت بسته نوار پشتیبانی داشته باشد. بسته باید به آرامی در وسط طول لوله با نزدیک شدن به آن جابجا شود برای بهبود ثبات بسته در طول حمل و نقل، چنگال تا آنجا که ممکن است باید از هم جدا باید باشد.
اگر یک جرثقیل با زنجیر تک استفاده می شود برای خالی کردن بسته نوار، باید طول وسط خود را با استفاده از خطوط شبکه گسترده انجام شود. اگر تسمه های متعدد و یا یک نوار پخش مجهز به تسمه وب استفاده می شود، روش ها و رویه های مناسب توصیه می شود تولید کننده تجهیزات باید مورد استفاده قرار گیرد. اگر لوله در ردیف کامل تخلیه، از باند قطع تا زمانی که ردیف به زمین کاهش.پیدا می کند از از نورد لوله جلوگیری شود.
اگر لوله است که در کمتر از ردیف کامل تخلیه، باند باید قطع شود و فقط از طول در حال بار حذف شود. هر لوله شل در ردیف باید با گوه مناسب امن. چک شود هر لایه را از تریلر با حذف پوشال از بالای لوله. انجام  بارهای با استفاده از نوار بلوک کفش ترمز که تمام بلوک کفش ترمز ترمزهای ایمن هستند و ایمنی از چوب در محل در هر دو به پایان می رسد. اگر ایمنی حاصل نشد، ناخن بهم متصل و یا دیگر گوه مناسب به موقعیت امنی حاصل شود. باید بلوک کفش ترمز در هیچ زمانی از روی در چوب برداشته نشود بلوک کفش ترمز از لوله جلوگیری از ترمز های نورد است.
بررسی کنید که تمام بلوک کفش ترمز در محل هستند قبل از خارج کردن تسمه راننده کامیون نایلون امنیت بار به تریلر.چک شود  احتیاط استفاده به هنگام  قبل از تخلیه بارهای منتقل شده مهم است.
لوله باید با کامیون و چنگال و یا با استفاده از جرثقیل حداقل سه تسمه یا قلاب پایان تخلیه داشته باشد هنگامی لوله متحد است که در ردیف کامل یا نیمه کامل تخلیه از گروه قطع تا زمانی که لوله به زمین کاهش می یابد داده شود.